Szwadron retkinia asg Łódź
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


SZWADRON RETKINA ASG ŁÓDŹ TEAM
 
IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 giwera dla początkujących

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Marcin
Gość




giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimePon Mar 30 2009, 13:52

Chcę rozpocząć przygodę z ASG. Na początek chcę kupić coś taniego, jakiegoś elektryka do 180zł. Poradźcie mi coś w tej cenie. Jeszcze pytanko: jak się mają parametry takich replik do realiów waszych strzelanek, czy 0,6J lub 0,8J to dużo? i czy 105fps to za mało?
Oglądałem następujące repliki: CM023 MP5A5-OK.180ZŁ, M933-OK.130ZŁ, G36C-OK.180ZŁ.
No i najważniejsze pytanie: czy z taką tanią repliką nie zostane wyrzucony z pola gry? Surprised
Pomózcie.
Pozrdrawiam.
Powrót do góry Go down
Mirra
Piwosz
Mirra


Liczba postów : 260
Age : 38
Registration date : 01/12/2007

giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimePon Mar 30 2009, 17:45

Jak dla początkujących to chyba wszyscy się tu zgodzimy, że G36 firmy JG będzie dobrym wyborem.

Jeśli chodzi o FPS to optymalnym rozwiązaniem jeśli pytać mnie to ok 400 FPS (nie pamiętam przelicznika na J) G36 ma co prawda około 360 ale też jest ok.

W efekcie daje to nam dość dobry zasięg i nikt nie będzie psioczył jak będziesz z taką giwerą chodził po budynkach (chodzi o strzelanie komuś z bliska) . Dodatkowo posiada ona wszystko co replika posiadać powinna - szynę ris/ras więc możesz zamontować optykę i rączkę jeśli tak ci wygodnie. Oraz składaną kolbę więc jest poręczna w transporcie i w CQB.

Co do innych replik to można by tu zaznaczyć, że najbardziej popularną bronią jest seria EMEK i jeśli chodzi o części i akcesoria to jak coś dostać to najłatwiej do nich. Więc pamiętaj o tym że wybieranie jakiejś fikuśnej broni może w efekcie spowodować problemy z serwisem.

Dziwna jest trochę cena którą podałeś. Ja tu piszę o replikach z napędem elektrycznym. Nie wiem czy są G36 z napędem sprężynowym ale jeśli tak to szybkostrzelność z takiej broni raczej stawia cie na szarym końcu.



Link do przykładowego G36



Mam nadzieje, że to w jakimś stopniu odpowiada na twoje pytania. Życzę powodzenia w dalszych airsyoftowych poczynaniach.
Powrót do góry Go down
Marcin
Gość




giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimePon Mar 30 2009, 21:01

A czy z czymś takim mógłbym się pojawić?
Powrót do góry Go down
Marcin
Gość




giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimePon Mar 30 2009, 21:03

sorka coś nie poszło, chodziło mi o to:
Powrót do góry Go down
Marcin
Gość




giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimePon Mar 30 2009, 21:12

problemy techniczne
chodzi o taką replikę:
UMAREX M4 RIS COMMANDO-130ZŁ,
CZY Z CZYMŚ TAKIM MOGĘ SIĘ POKAZAĆ, LUB W WERSJI ELEKTRYCZNEJ-OK.180ZŁ.(TYPOWE ABS-Y)?
Powrót do góry Go down
Mirra
Piwosz
Mirra


Liczba postów : 260
Age : 38
Registration date : 01/12/2007

giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimePon Mar 30 2009, 21:29

Pokazać się zawsze możesz i pobiegać ale pytanie czy ze sprężyną będzie ci się to podobać jak wszyscy będą pluć kulkami w seriach. Powiem tak jeżeli już chcesz kupić jakąś broń poniżej 200 zł to żeby to chociaż był elektryk bo zamęczysz się z sprężyną.

Miej na uwadze że (co prawda nie wiem skąd jesteś i jak wygląda tam środowisko ASG) ale na takich spotkaniach powiedzmy "początkująco-zaawansowanych" to ludzie pojawiają się z replikami przynajmniej od hmm 300 zł.

Na pytanie czy możesz się pojawić odpowiedz brzmi TAK nie powinni cię wyrzucić nawet jeśli biegałbyś z rurką i dmuchał kulkami. Ale czy to jest fajne jak masz na przeciwko ciebie ludzi z elektrykami.

Jeżeli masz kumpli którzy już trochę siedzą w ASG to niech ci coś pożyczą wtedy zobaczysz jak ci się cała zabawa podoba i czy chcesz brnąć dalej bo jeżeli nie to nie ma sensu wydawania kasy.

1 brałbym na pewno elektryka
2 zastanowił się czy przypadkiem nie opłaca się bardziej wydać trochę więcej i wziąć jakiś lepszy karabin.
Powrót do góry Go down
WITEK
Gość




giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimeWto Mar 31 2009, 05:43

A JAKI ZASIĘG PRZEWAZNIE MAJA WASZE KLAMKI NA STRZELANKACH? POZDRO.
Powrót do góry Go down
Mirra
Piwosz
Mirra


Liczba postów : 260
Age : 38
Registration date : 01/12/2007

giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimeWto Mar 31 2009, 10:19

To zależy od FPSu ale tak orientacyjnie to 40 m i w górę. Tzn zasięg jest większy ale celność w tym zakresie jest optymalna.
Powrót do góry Go down
sova82
Piwosz
sova82


Liczba postów : 86
Registration date : 14/09/2008

giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimeWto Mar 31 2009, 20:46

Albo poszukaj np na forum www.wmasg.pl i kup cos uzywanego ? Bo widzialem tanie elektryki takie po 100-150zl i szczerze to juz wolalbym kupic uzywke albo sprezyne
Powrót do góry Go down
Gregor
Admin
Gregor


Liczba postów : 385
Age : 39
Location : Łódź
Registration date : 30/11/2007

giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitimeWto Mar 31 2009, 21:58

a teraz moje doświadczenie Smile
Proponuje tak jak Sova napisał kupić używkę co da ci mniej więcej pojecie o tym i o tamtym w jaki target masz uderzać (ja sam zaczynałem od używanej Cymy mp5 ->340 fps za około 200 zł ) później kupiłem sobie HK 416 JG ->424 fps(nówkę)za 550 zł aż skończyłem na obecna chwilę na Scar heavy VFC->335 fps za jakieś 1600 zł ... i każdemu początkującemu radze w podobny sposób zacząć kto wie może za jakiś czas ci się znudzi albo będziesz wiedział co chcesz. Poznasz na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze broni itp ... dobrze by było gdybyś nie przesadzał z FPS (bo to najmniej ważna cecha ) liczy się celność, spryt i czas reakcji . .. nie raz kumpel z zrypaną bronią około 280 FPS ... załatwił kilku wrogów z 2 razy mocniejszymi replikami bo stosował spryt i zaskoczenie i miło by było gdybyś też kombinował ...dla mnie góra ~400 fps (uniwersalnie) a tak to 350 FPS budynki bliski kontakt, las około 450 fps.
Sprężyna jak dla mnie to --> NIE Dobry pomysł
Powrót do góry Go down
http://www.shoot.yoyo.pl
Sponsored content





giwera dla początkujących Empty
PisanieTemat: Re: giwera dla początkujących   giwera dla początkujących Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
giwera dla początkujących
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Szwadron retkinia asg Łódź :: Dla gości-
Skocz do: